تبلیغات
بهترین های کامپیوتر - چند توصیه امنیتی در اینترنت
بهترین های کامپیوتر
خواستن توانستن است ....
  صفحه نخست       |       تماس با مدیر       |       پست الکترونیک       |       RSS       |       ATOM
 

امنیت در اینترنت مهم است بخصوص برای کودکان اگر شما صاحب فرزندانی هستید که نگران گشت گذار آنها در اینترنت هستید که ممکن است از سایتهای غیر اخلاقی سر در بیاورند. ممکن است بخواهید از نرم افزارهای فیلترینگ استفاده کنید. نرم افزارهای فیلترینگ می توانند بیشتر سایتهای ناشایست را مسدود کنند و معولاً می توان آنها را بوسیله یک password غیر فعال کرد. یک مشکل نرم افزارهای فیلترینگ این است که تعدادی از سایتهای بدون مشکل را هم مسدود می کنند مثلاً زمانیکه اطلاعاتی در مورد سرطان سینه بخواهید ممکن است این نرم افزار لغت سینه را به عنوان یک لغت ناشایست منظور کند. در اینجا چند نکته دیگر برای امنیت در اینترنت به عرضتان می رسد.

 • در سایتهای شخصی یا در هنگام chat اطلاعاتی مانند آدرس خود یا شماره تلفن خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.
 • اگر chat می کنید یا با شخصی بوسیله e-mail ارتباط دارید و به او اطمینان کامل نداردید منطقه مورد سکونت خود را به او اطلاع ندهید.
 • اطلاعات شخصی از قبیل آدرس یا شماره حساب بانکی یا شماره کارت اعتباری را در email ها وارد نکنید یا آنها را در فیلدهای خواسته شده در یک سایت غیر ایمن وارد نکنید بنابراین همیشه قبل از دادن این اطلاعات مطمئن شوید در یک سایت ایمن هستید و بعد شماره کارت اعتباری خود را برای خرید وارد کنید. تشخیص یک سایت ایمن از غیر ایمن معمولاً بسیار ساده است زیرا یک سرور ایمن با "//https:" در فیلد آدرس ظاهر می شود و حال آنکه یک سرور غیر ایمن با "//http:"  شروع می شود سرورهای ایمن اطلاعات شما را به رمز در می آورند.بنابراین هیچکس به غیر از شما و کامپیوتری که در سمت دیگر است نمی تواند این اطلاعات را در یافت کند. برای آشنایی بیشتر مقاله ssl چیست را بخونید
 • از یک ویروس یاب استفاده کنید. از سایتهای غیر مطمئن یا email های مشکوک فایلی Download نکنید. حتی اگر یک ویروس یاب دارید خیلی مواظب باشید زیرا ممکن است با ویروس جدیدی مواجه شوید که نرم افزار ضد ویروس شما نتواند آن را تشخیص دهد برای یک حفاظت خوب همیشه آنتی ویروس خود را up to date (به روز) نگه دارید.

 • نوع مطلب :
  برچسب ها :
  ارسال شده در: شنبه 4 دی 1389 :: توسط : مصطفی اصفیایی - محسن مرادی


   
  درباره وبلاگ
  نام : مصطفی
  نام خانوادگی : اصفیایی
  متولد :1366
  محل سکونت : گرگان
  نام:محسن
  نام خانوادگی:مرادی
  متولد:1366
  محل سکونت :گرگان
  هدف از راه اندازی این وبلاگ آموزش و ارائه خدمات درباره کامپیوتر (نرم افزار و سخت افزار) به شما عزیزان می باشد .
  برای تماس و یا ارسال پیامک:
  09119661664 - 09117280382
  با تشکر  آمار وبلاگ