تبلیغات
بهترین های کامپیوتر - اپل، بزرگترین خطر امنیتی سال 2011
بهترین های کامپیوتر
خواستن توانستن است ....
  صفحه نخست       |       تماس با مدیر       |       پست الکترونیک       |       RSS       |       ATOM
 
شرکت مک‌آفی ضمن انتشار آخرین پیش‌بینی‌های خود در مورد بزرگترین خطرات امنیتی سال 2011 میلادی اعلام کرد که افزایش علاقمندی کاربران به رایانه‌های شخصی، گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی و رشد چشمگیر اثرگذاری اپل بر این بازارها موجب شده است تا شرکت اپل به عنوان یکی از تهدیدهای اصلی سال جدید میلادی محسوب شود.
از بزرگترین اتفاقات فناورانه و اینترنتی سال 2010 میلادی می‌توان به خدمات مبتنی بر موقعیت جغرافیایی کاربران، تلویزیون‌های اینترنتی، گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید گوگل و سیستم‌عامل iOS اپل و شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد. گفته می‌شود همه این موارد در سال 2011 میلادی به عنوان تهدیدهای امنیتی محسوب خواهند شد.
به گفته شرکت مک‌آفی، شرکت‌های تولیدکننده محصولات الکترونیکی مصرفی و مراکز عرضه کننده خدمات اینترنتی طی سال 2010 میلادی تولیدات و سرویس‌های قابل ملاحظه‌ای روانه بازار کردند که هر کدام از آن‌ها در افزایش خطرات امنیتی موثر بودند.
همچنین گفته می‌شود که این روند در سال 2011 نیز ادامه خواهد داشت و سوءاستفاده‌گران اینترنتی در محصولات و فناوری‌های جدید به دنبال روش‌های نوینی خواهند بود که از طریق آن‌ها بتوانند اطلاعات شخصی کاربران را سرقت کرده و از آن‌ها سوءاستفاده کنند.
وینسنت ویفر مدیر آزمایشگاه تخصصی امنیتی مک‌آفی در این خصوص گفت:‌ «ما هم‌اکنون شاهد گسترش همه‌گیر شبکه‌های اجتماعی و ابزارهای الکترونیکی بین کاربران هستیم. این مسئله می‌تواند خطرات فراوانی را نیز برای کاربران به همراه داشته باشد».


منبع


نوع مطلب :
برچسب ها :
ارسال شده در: دوشنبه 13 دی 1389 :: توسط : مصطفی اصفیایی - محسن مرادی


 
درباره وبلاگ
نام : مصطفی
نام خانوادگی : اصفیایی
متولد :1366
محل سکونت : گرگان
نام:محسن
نام خانوادگی:مرادی
متولد:1366
محل سکونت :گرگان
هدف از راه اندازی این وبلاگ آموزش و ارائه خدمات درباره کامپیوتر (نرم افزار و سخت افزار) به شما عزیزان می باشد .
برای تماس و یا ارسال پیامک:
09119661664 - 09117280382
با تشکرآمار وبلاگ