تبلیغات
بهترین های کامپیوتر - مایکروسافت دیگر با Office کاری ندارد
بهترین های کامپیوتر
خواستن توانستن است ....
  صفحه نخست       |       تماس با مدیر       |       پست الکترونیک       |       RSS       |       ATOM
 

مایکروسافت دیگر با Office کاری ندارد

شرکت مایکروسافت بدون هیچ اطلاعیه و اعلام قبلی، بی سرو صدا، سیستم "کنترل اصالت نرم‎افزار Office" (Office Genuine Advantage-OGA) را غیر فعال و بیشتر اطلاعات مربوط به این سیستم کنترلی را از روی سایت رسمی خود حذف کرد.


ایتنا- به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی شبکه گستر، تاکنون اگر می‎خواستید برنامه‎ها و ابزارهای جانبی Office را از سایت مایکروسافت دریافت کنید، ابتدا باید اصل بودن نرم‎افزار Office، کنترل و تایید می‎شد. اما از روز پنجشنبه دوم دی ماه، دسترسی به این ابزارها و برنامه‎ها بدون هیچ کنترلی امکان‎پذیر است.

تنها در بخش راهنماهای (Knowledge Base) سایت مایکروسافت و در راهنمای شماره ۹۱۷۹۹۹، در یک سطر نوشته شده که سیستم کنترلی OGA کنار گذاشته شده است.

البته این اقدام مایکروسافت تنها شامل نرم‎افزار Office است و این سیستم کنترلی برای Windows که WGA یا WAT نامیده می‎شود، همچنان برقرار و فعال است.

در چند روز اخیر، با کنجکاوی خبرنگاران و کارشناسان، سخنگوی مایکروسافت یک جمله دیگر هم در توضیح این اقدام خود افزود و اعلام کرد سیستم OGA به اهداف تعیین شده خود که آگاهی و فرهنگ‎سازی کاربران برای استفاده از نرم‎افزار اصل بوده، رسیده، پس فعالیت این سیستم متوقف شده است.

سیستم‎های "کنترل اصالت نرم‎افزار" همیشه برای شرکت مایکروسافت دردسرساز بوده و باعث ناراحتی کاربران شده است. در سال ۲۰۰۶ میلادی، این سیستم، خود را با عنوان اصلاحیه امنیتی "حیاتی" بر روی سیستم عامل Win XP کاربران نصب کرد.

در سال ۲۰۰۷ هم به دلیل از کار افتادن سرویس دهنده اصلی که اصالت نرم‏‌افزار کاربران را کنترل می‎کرد، هزاران کاربر در دنیا متهم به استفاده از نسخه‎های کپی شده و غیر مجاز شدند و پیام‎های هشدار برای آنها ارسال شد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
ارسال شده در: دوشنبه 13 دی 1389 :: توسط : مصطفی اصفیایی - محسن مرادی


 
درباره وبلاگ
نام : مصطفی
نام خانوادگی : اصفیایی
متولد :1366
محل سکونت : گرگان
نام:محسن
نام خانوادگی:مرادی
متولد:1366
محل سکونت :گرگان
هدف از راه اندازی این وبلاگ آموزش و ارائه خدمات درباره کامپیوتر (نرم افزار و سخت افزار) به شما عزیزان می باشد .
برای تماس و یا ارسال پیامک:
09119661664 - 09117280382
با تشکرآمار وبلاگ